טכנאי כיריים

כיריים הם אחד מכלי המטבח הנפוצים והמוכרים ביותר והכנת  המזון או השתייה על גביהם נעשית על ידי הנחת כלי הבישול על המשטח שלהם. היום הם יכולים להיות מופעלים באמצעות גז בישול או חשמל.

ראשית, לא משנה מה הבעיה שמתגלה במכשיר, תמיד מומלץ יותר להזמין שירותים של טכנאי כיריים מאשר לנסות לאתר ולתקן את הבעיה לבד, כאשר אינכם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום. מלבד העובדה שבלא מעט מקרים מדובר במכשיר הפועל על חומר שהתנהלות לא נכונה אתו יכולה לגרום גם לפגיעות בנפש, ניסיון חובבני יכול להסתכם גם בנזק נוסף עד כדי כך שהעלות של התיקון אחריו תהיה גבוהה יותר.

בדומה, כאן גם המקום לציין שבמקרה של תקלה בכיריים הפועלות על גז , יש להיעזר בשירותים של טכנאי כיריים, משום שחברת הגז מטפלת אך ורק בבעיות הקשורות לדליפה וללחץ הגז.

בדרך כלל הבעיה השכיחה ביותר בכיריים הפועלות על גז היא סתימה של  אחד החריצים שנמצאים במרכז המבער ומהם יוצא הלחץ של הגז לכיריים המכונה בלשון המקצועית דיזה, שיכולה לגרום גם ללהבה חלשה מדי. טכנאי שזהו תחום עבודתו יפרק את הדיזה ויפתח את הסתימה ללא שימוש בכלים שיכולים גם להישבר בתוכה ולגרום לנזק נוסף, כאשר במקרים מורכבים יותר הוא יחליף אותה.

תקלה שכיחה נוספת היא בעיה בהצתה של הכיריים, שנובעת בדרך כלל מרטיבות שנכנסה למערכת. במקרה זה יש לפעמים להמתין בסבלנות ואם לאחר מספר ימים הבעיה עוד לא נפתרה, טכנאי כיריים יבצע החלפה של מערכת ההצתה.

בעיה אחרת שיכולה להתרחש היא בחיישן הביטחון שאחראי על הפסקת הזרימה של גז הבישול במידה והלהבה נכבית. בדרך כלל ניתן לאתר בעיה זו במקרים בהם האש בכיריים לא נתפסת וברגע שמשחררים את היד מכפתור ההצתה האש נכבית. הפתרון הוא בדרך כלל החלפת החיישן.

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית