כיצד לבחור טכנאי גז

 וודאי שמעתם לא פעם על מקרים בהם אירע פיצוץ כתוצאה מדליפת גז או תקלה במערכת הגז.

מקרים אלו מתרחשים לעתים כתוצאה מתקלה טכנית, אך לא מעט מקרי אסון התרחשו כתוצאה מתחזוקה לקויה של מערכת הגז, או כאשר גורמים בלתי מיומנים ומורשים טיפלו בה.

לעתים אנשים נוהגים לבצע פעולות תיקון או התקנה במערכת הגז בעצמם, מתוך מחשבה כי לא נדרש ידע מיוחד לשם כן.

כך, פעולה פשוטה כגון החלפת כיריים עלולה להביא לדליפת גז ולהפוך ל”פצצה מתקתקת”.

דליפת גז יכולה להביא לפיצוץ כאשר ניצוץ מגיע למגע עם הגז. מאחר וגז הבישול כבד מהאוויר, הוא מצטבר במקומות נמוכים, ולכן יכול להיגרם פיצוץ גם כאשר מדליקים מכשיר חשמלי אחר במטבח, כמו המקרר או הכיריים, ולא נדרשת דווקא הדלקת אש על שייווצר פיצוץ.

כיצד למנוע אסון?

חשוב לדעת כי אסור להחזיק מיכל גז בתוך הבית! הגז שנמצא בתוך המיכל הוא בלחץ גבוה מאוד, ובכל מקרה של תקלה במיכל, עלול להיווצר פיצוץ או מצב של חוסר חמצן בחלל, אשר עלול להביא לחנק.

הקפידו לקנות גז אך ורק מספק מורשה! קיימים גורמים בלתי חוקייםהמוכרים מיכלי גז מזויפים, אשר אינם בטוחים לשימוש. לכן, וודאו כי ספק הגז שלכם מורשה וחוקי.

טפלו בדליפה באופן מייידי! יצרני הגז מוסיפים לגז ריח חריף וגופריתי על מנת לאפשר לצרכנים לאתר דליפה במהירות. במקרה בו הרחתם ריח כזה, סגרו מיד את ברז הגז, אווררו את החדר והזמינו טכנאי גז בהקדם.

בחרו טכנאי גז מוסמך! דרשו מטכנאי הגז להציג תעודה, וכך תוכלו לוודא כי בחרתם טכנאי גז מוסמך. מומלץ לבחור בטכנאי גז שהסמכתו היא טכנאי גז רמה 2.

 

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית