מדריך לבחירת טכנאי גז

טכנאי גז הוא מקצוע אשר דורש הסמכה כדי לעסוק בו וכל העוסק בו ללא תעודה מתאימה, עובר על החוק ומסכן את הסביבה. לטכנאי הגז יש את הסמכות הבלעדית להתקין ולאשר מערכות גז בבתים פרטיים ובבתי עסק, הוא דואג לאספקת הגז והוא מטפל בכל בעיה או צורך הקשורים למערכת הגז, לרבות:  תיקון ושינוי של המערכת, בעיות של דליפת גז, תיקון כיריים גז, בדיקות קרינה, הוספת נקודות גז, התקנת גלאי גז עם ברז ניתוק ועוד.

כל המעוניין לעסוק במקצוע זה, מחויב לעבור קורס אשר בו מקנים את הידע התאורטי והמעשי הדרוש בכדי לבצע את כל תפקידו של טכנאי גז. הקורס כולל בין השאר שיעורים בתכנון מערכות גז שונות, עקרונות בפיזיקה, למידה של המכשירים השונים הצורכים גז, מיומנויות התקנה והכול עם דגש על נהלי בטיחות. בתום הקורס יש בחינות אותן יש לעבור, בכדי לקבל תעודה.

לפני שפונים לטכנאי גז, חשוב לוודא כי יש לו רישיון על פי החוק, כי הוא מיומן ובעל ניסיון בטיפול בבעיות גז במערכת הספציפית, כלומר אם מדובר במערכת גז תעשייתית, חשוב שלטכנאי שנזמין, יהיה ניסיון במערכות גז תעשייתיות. כאשר הטכנאי מגיע, יש להסביר לו שוב את הבעיה ולוודא כי הוא עובד בצורה מסודרת, אחראית וזהירה,  תוך שמירה על נהלי הבטיחות.

שירותים של טכנאי גז, ניתן לקבל מחברת הגז ישירות או מטכנאי גז פרטי. אם מדובר בשירות שחברת הגז אינה מחויבת לספק לצרכן והדבר כרוך בתשלום, כדאי לעשות השוואת מחירים בין העלות של חברת הגז, לבין עלותו של טכנאי פרטי. אם פונים לטכנאי פרטי, חשוב מאוד לשאול את הטכנאי כבר בשיחת הטלפון, כמה הוא גובה עבור ביקור וכן, לבקש ממנו לתת הערכת מחיר לתיקון הבעיה. זאת על מנת שלא נהיה מופתעים ונקבל חשבון לא צפוי, בתום התיקון.

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית