מתי צריך טכנאי כיריים?

לעיתים, אנשים טועים לחשוב כי חברת הגז מטפלת בבעיות כיריים. אך לא כך הדבר. לצורך תיקון תקלות בכיריים, נדרש טיפול של טכנאי כיריים מוסמך.

חשוב להדגיש – בשום מקרה אין לנסות לתקן תקלה בכיריים בעצמכם! הדבר עלול להסתיים באסון, היות ומדובר במערכת אשר עובדת על גז.

להלן כמה בעיות נפוצות בכיריים, אשר מחייבות טיפול טכנאי כיריים:

כיריים סתומות –זו הבעיה הנפוצה ביותר בכיריים. המדובר בסתימה באחת הדיזות (החורים הקטנים מהם הגז מגיע אל הכיריים), הניצבת במרכז המבער, ממש מתחת לכיפה השחורה. לעיתים אנשים נוהגים להחדיר סיכת ביטחון אל תוך החור על מנת לשחרר את הסתימה, אך פעולה זו עלולה לגרום לנזק, וכאמור, לא כדאי להתעסק עם מערכת גז אם אינך בעל מקצוע מיומן. פעולת התיקון תכלול בדרך כלל פירוק וניקוי הדיזה, ובמקרים מסוימים תידרש החלפת הדיזה.

תקלה בהצתה אלקטרונית –תקלה זו מתרחשת כאשר הניצוץ אשר אמור להביא להבערת הגז לא פועל. בדרך כלל, הבעיה נגרמת כתוצאה מרטיבות, שהגיעה עד למערכת ההצתה. במקרה כזה, הבעיה תיפתר מעצמה בתוך כמה ימים, כאשר הרטיבות תתייבש. לכן, מומלץ להמתין מעט בטרם תקראו לטכנאי כיריים במקרה זה. עם זאת, במקרה והתקלה ממשיכה להישנות, ייתכן כי תידרשו להחליף את כל מערכת ההצתה האלקטרונית.

תקלה בחיישן הבטיחות של הגז– חיישן הבטיחות של הגז הוא האחראי על הפסקת זרימת הגז כאשר מכבים את הלהבה. אינדיקציה לבעיה בחיישן הבטיחות היא כשהלהבה נכבית מיד כשמרפים את הלחיצה מכפתור ההצתה (האש לא תופשת).  במקרה כזה, ייתכן כי תידרשו להחליף את החיישן.

טיפ חשוב למניעת בעיות כיריים הוא לנקות את הכיריים באופן נכון וזהיר. הקפידו שלא לרסס חומרי ניקוי לא מותאמים על הכיריים והימנעו מהצפת הכיריים במים. לצורך ניקוי נכון ופשוט של הכיריים, השתמשו במטלית לחה לאחר כל שימוש, ולאחר מכן, עברו על הכיריים באמצעות מטלית יבשה.

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית