תיקון כיריים גז

כיריים הם כלי מטבח הפועל על ידי הזרמת חום למשטח שעליו מניחים את כלי הבישול. בעבר חימום זה נעשה על ידי שריפת עץ, היום השיטה הנפוצה ביותר היא שימוש בגז בישול.

תיקון כיריים גז חייב פעמים רבות להיעשות באופן מידי כאשר יש חשש לבעיה, זאת משום שאחת התקלות הנפוצות והמסוכנות ביותר היא דליפה של גז מהמערכת, שיכולה לגרום לחנק, שריפה, פיצוץ ולנזק בלתי הפיך לחיים ורכוש.

הסממן לכך יהיה בדרך כלל ריח דומה לזה של גופרית, הסיבה לכך היא שלגז הבישול עצמו אין ריח ולכן לצורך בטיחות מוסיפים לו חומרים נוספים על מנת שיהיה ניתן להבחין בדליפתו. במקרה זה צריך לסגור את השסתום שמחבר בין בלוז הגז לכיריים, לפנות את סביבת המגורים מדייריה, למנוע הדלקה של אש באזור ולקרוא בדחיפות לחברה המספקת את הגז.

למרות זאת, חובה לדעת שחברות הגז אינן אחראיות על תקלות במכשיר שאינן קשורות לדליפה או ללחץ . למרות זאת, עדיין כדאי  להיעזר בשירותים של איש מקצוע לצורך תיקון כיריים גז ולא לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי.

אחת הבעיות שמתרחשות לא פעם במכשירי כיריים הפועלים על גז היא להבה חלשה מדי. בעיה זו יכולה לנבוע מלחץ גז נמוך מדי או מסתימה באחד החריצים במבער שדרכם עובר הגז, המכונים בעגה המקצועית דיזה.

אם הבעיה אינה נובעת מלחץ, טכנאי מקצועי שתחום עיסוקו הוא תיקון כיריים גז ינסה לבדוק אם ישנו גוף שחוסם את הדיזה ומגביל את מעבר הגז. לצורך כך הוא יפרק את הדיזה וינסה לפתוח את הסתימה. במקרים מסובכים יותר הוא יבצע החלפה שלה.

בעיה נוספת יכולה להיות בחיישן הבטיחות שאחראי על הפסקת זרימת הגז במקרה של דליפה. במקרה זה הפתרון יהיה החלפת החיישן. בעיה זו ניתן לאתר כשרואים שהאש לא נתפסת על הכיריים.

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית