טכנאי גז מציל חיים

בלון גז ניצב אצל כל אחת ואחד מאיתנו, בין אם זה במקלט או מתחת לחלון. רובנו לוקחים את הגז כמובן מאליו. אנו מבשלים, מרתיחים, מטגנים ורק מדי פעם נזכרים בגז כאשר באים להחליף לנו את הבלון. אך לעתים החלפת בלון לקויה או דליפת גז עלולות לסכן חיים ואין לשכוח זאת!

זהו סיפורה של ברוריה מראשון לציון, אישה מבוגרת בת 74 שגרה בגפה בדירתה הצנועה. היא נהגה לסרוג להנאתה ומדי פעם בישלה לה מרקים טעימים. באחד הימים הגז חדל מלפעול. ברוריה, שהורגלה שמי שמחליף את בלוני הגז שלה הוא גם פותח את הגז, לא הבינה למה הגז לא עובד. מכיוון שלא ידעה מה לעשות, היא הזמינה טכנאי גז, כזה שמכירים מפה לאוזן. הוא הגיע אליה ביום שלמחרת ועבד אצלה כמה שעות. לאחר שסיים אמר לה שהכל מסודר, גבה את התשלום ועזב.

בערב, לאחר שסרגה כובע לנכדה האהוב,  ברוריה החלה לבשל את המרק שלה, כמדי יום. היא הכניסה ירקות ממגוון הצבעים והסוגים, קצת בשר ותיבלה אותו בפלפל ומלח.

כמנהגה, ברוריה התיישבה בכיסא הנדנדה שלה והחלה לצפות בטלנובלה הברזילאית האהובה עליה, בזמן שהמרק המשיך להתבשל על הגז. לפתע ברוריה הרגישה רע וקיבלה בחילה. היא לא הבינה מה קורה. כשקמה ראתה שאין אש על התנור וריח גז אופף את הבית. ברוריה מיד התקשרה לשכנה, שמעון והזעיקה אותו לעזרה. האחרון הבין במה מדובר והתקשר מיד לחברת הגז להזמין טכנאי גז מוסמך ומקצועי.

כאשר טכנאי הגז הגיע הוא גילה במהרה שהטכנאי גז הקודם עשה כמה וכמה טעויות של חובבנים כאשר חיבר לא נכון את בלון הגז. טעויות שהיו עלולות לסכן ואף לעלות בחייה של ברוריה. טכנאי הגז הסביר והבהיר לה שיש להזמין אך ורק טכנאי גז מוסמך ומקצועי.

ואכן, מאותו יום, כאשר ברוריה רוצה להחליף בלון גז, היא מבקשת מטכנאי הגז שהזמינה תעודת הסמכה ורישיון של טכנאי גז.

מאז אותו מקרה, ברוריה הפכה למובילת דעה בתחום הבטיחות גז בקרב שכניה. כל השכנים יודעים שיש להתייעץ עם ברוריה לגבי הזמנת טכנאי גז, כי היא כבר מכירה את כולם וידעת מי מקצועי ואמין.